CONCERTS
Divendres 3 d’octubre | 20.00 h | Concert d’obertura | Opening
Grup Instrumental de València

Dissabte 4 d’octubre | 12.00 a 21.00 h | Musicircus
Grup Instrumental de València i altres

Dissabte 11 d’octubre | 20.00 h | Sonatas & Interludes
Carlos Apellániz (piano preparat)

Divendres 7 de novembre | 20.00 h | Seven
Kammerensemble Neue Musik Berlin (Berlín, Alemanya)

Diumenge 9 de novembre | 12.00 h | Assaig General per a una Castellòpera. Homenatge a John Cage
A càrrec dels assistents al Taller de Llorenç Barber

Dissabte 15 de novembre | 20.00 h | Music for Four
Arditti String Quartet (Londres, Anglaterra)

Dissabte 22 de novembre | 20.00 h | Through the Silence
Margaret Leng Tan (Nova York, EUA / Singapur). Piano, piano preparat i «Toy Piano»

Dissabte 29 de novembre | 20.00 h | Concerto and Choreographies
Jean Pierre Dupuy (Piano)
Lorena Calandín (Performer)

Dissabte, 13 de desembre | 20.00 h | Constructions
Grup de Percussió de L’Haia (L’Haia, Holanda)

El dia i l’hora del següent concert es determinarà després d’haver consultat el I Ching
Mewantemoosicday / Satie day
Per a altaveus, pianos, orquestra, gravadores i públic

ÒPERA
Dissabte 25 d’octubre | 20.00 h | Europeras 3 & 4
Grup Instrumental de València

Divendres 31 d’octubre | 20.00 h |Europera 5
Grup Instrumental de València

Dissabte 20 i diumenge 21 de desembre | 20.00 h | Teatre Principal de Castelló |
Europera 1 & 2
Grup Instrumental de València

DANSA
Dissabte 29 de novembre | 20.00 h | Concerto and Choreographies
Jean Pierre Dupuy (Piano)
Lorena Calandín (Performer)

Dissabte 6 de desembre | 20.00 h | Yo cocino y él friega los platos
Producción de Danza Contemporánea del Centro de las Artes Escénicas de Sevilla

TALLER
Divendres 7 i dissabte 8 de novembre | 17.00 a 20.00 | Taller de composició amb Llorenç Barber
Curs-preparació per a un «Assaig General per a una Castellòpera. Homenatge a John Cage»
Dirigit a músics i no-músics

TROBADES | LECTURES | CONFERÈNCIES | EN CONVERSACIÓ
Dissabte 4 d’octubre | 18.30 h | Trobade
Encontre John Cage
Laura Kuhn, Carmen Pardo, Richard Kostelanetz i José Iges (moderador)

Divendres 17 d’octubre | 20.00 h | Lectura-Concert
Sixty-two Mesostics re Merce Cunningham
Bartolomé Ferrando i Eduard Escoffet

Dissabte 25 d’octubre | 18.30 h | En conversaciò
Cage, Zen, Zaj, Jo
David Pérez i Juan Hidalgo

Dissabte 15 de novembre | 18.30 h | En conversaciò
Cage: Anar i vindre
Nuria Enguita i Isidoro Valcárcel Medina

Dissabte 22 de novembre| 18.30 h | Conferència
Cage i Espanya. Deu enllaços datats (llocs, persones) i un epíleg obert
Vicente Carretón Cano

Dissabte 29 de novembre | 18.30 h | Trobade
Paisatges sonors / Imaginary Landscapes
José Jiménez, Javier Maderuelo, Martina Botella, Gema Hoyas

Dissabte 13 de desembre | 18.30 h | Trobade
John Cage: No tinc res a dir i ho estic dient
Miguel Molina, Esther Ferrer, Stefano Russomanno, Fernando Castro Flórez

AUDICIONS I CONCERTS PEDAGÒGICS
Dimecres 15 d’octubre | 11.00 h | Branches
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 22 d’octubre | 11.00 h | Europeras 3 & 4
Grup Instrumental de València

Dimecres 29 d’octubre | 11.00 h | Credo in Us
Antiphon Ensemble Project

Dijous 30 d’octubre | 11.00 h | Europera 5
Grup Instrumental de València

Dimecres 5 de novembre | 11.00 h | String Quartet
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 12 de novembre | 11.00 h | 4’33″
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 19 de novembre | 11.00 h | One
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 26 de novembre | 11.00 h | Party Pieces
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 3 de desembre | 11.00 h | Imaginary Landscapes
Antiphon Ensemble Project

Dimecres 10 de desembre | 11.00 h | Living Room Music
Living Room Music / Antiphon Ensemble Project